1
1
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Kajak

Kajak pochodzi z Grenlandii, gdzie nosi nazwę „qajaq”. Jest łodzią wiosłową, wykorzystywaną najczęściej jako jedynka, ale mogącą pomieścić także kilka osób. Wioślarz napędza kajak i steruje nim wiosłem dwupiórowym. Kajak jest odmianą canoe.

Są różne rodzaje kajaków. Kajak morski jest długi, dzięki czemu dobrze radzi sobie z wiatrem. Opór wody jest znikomy, a tym samym optymalny do wiosłowania po morzu. Kajak turystyczny może mieć do pięciu metrów długości i dużą przestrzeń ładunkową, co ma duże znaczenie podczas dłuższych wędrówek z bagażem i prowiantem. Najczęściej pływa się nim po rzekach i jeziorach. Kajak górski jest bardzo krótki i dzięki temu zwrotny podczas wędrówek po bystrotokach. Jeszcze inne kajaki wykorzystuje się w kajakowym rodeo (inaczej „playboating”), czyli zabawach i akrobacjach w kajaku.

Do pływania kajakiem potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim kajakarz powinien zawsze nosić chroniącą go w razie doraźnej potrzeby kamizelkę ratunkową. Poza tym wskazane są buty do sportów wodnych, umożliwiające pływanie, a jednocześnie chroniące stopy przed urazami. Specjalna plandeka ochronna zapobiega wdzieraniu się do kajaka bryzgów wody.

Chce Pan/i kupić kajak? Na Lodzie24.com znajdzie Pan/i napewno kajak dla siebie!