1 2
1 2
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Łodzie wędkarskie - Łódka wędkarska na wycieczkę w weekend

Łodzie wędkarskie mogą być łodzie różnego rodzaju. Wybór zależny jest z jednej strony od rodzaju wędkarstwa, a z drugiej od typu akwenu.

Jeżeli wędkarz łowi najczęściej w wodach płytkich, na przykład w kanałach, łódź wędkarska powinna mieć płaskie dno. Także ciężar łodzi powinien być niewielki, ponieważ musi być ona szybka i zwrotna. Dzięki temu łódź ma także automatycznie mniejsze zanurzenie. Ponadto wędkarz nie musi się martwić o to, gdzie spuści łódź na wodę, ponieważ przy jej niewielkim ciężarze nie potrzebuje przyczepy.

Chcąc wędkować w akwenach zamkniętych trzeba się także liczyć z alternatywą wiosłowania, ponieważ nie zawsze można korzystać z napędu silnikowego. Tu opłaca się mała łódka wędkarska.

Do wędkowania na dużych akwenach należy wybrać łódź o dużej stateczności. Łódź wędkarska powinna być wyposażona w silnik. Większe łodzie wędkarskie oferujemy na tej stronie. Jeżeli nie znadą Państwo szukanej łodzi, proszę spojrzeć także na nasze łodzie motorowe.

Ponieważ na dużym akwenie wędkarz najczęściej nie może stać, łódź powinna być niezatapialna dzięki elementom wypornościowym. Powinna też umożliwiać stanie, bez ryzyka przewrócenia się.

Wybór materiału zależny jest od określenia ciężaru łodzi wędkarskiej: może to być aluminium, poliester albo inne tworzywo sztuczne. Należy także uwzględnić ewentualny wpływ na łódź czynników atmosferycznych podczas przechowywania.

Chcą Państwo kupić łódź wędkarską? Na Lodzie24.com znajdą Państwo łodzie wędkarskie i napewno też łódź dla siebie.