173 jachty kabinowe na sprzedaż -  jachty kabinowe używane i nowe

1 2 ... 17 18
1 2 ... 17 18
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Jacht kabinowy motorowy

Jacht kabinowy jest w zasadzie zwykłym jachtem motorowym z napędem silnikowym, ale jest większy niż łodzie kabinowe. Jest wyposażony w kabinę, w której mieszczą się wszystkie elementy obsługowe i instrumenty nawigacyjne. Tym samym kapitan stale przebywa wewnątrz kabiny. W zależności od wielkości łodzi i kabiny w kabinie mogą także znaleźć miejsce inne przedmioty, na przykład stół i krzesła.

Jacht kabinowy może być wyposażony w dach z mocnego materiału. Potrafi on zabezpieczyć użytkowników statku przed warunkami pogodowymi, a poza tym jest wodoszczelny. Istnieją także jachty kabinowe, do których przymocowano dach składany. Przy pięknej pogodzie dach można zdemontować, jak w kabriolecie. Gdy jednak pogoda się pogorszy, można bez trudu i szybko ponownie zamocować dach i zabezpieczyć się przed warunkami atmosferycznymi. Gdy dach nie jest potrzebny, można go złożyć i przechowywać w skrzyni. Niestety, taka zdejmowana kabina nie jest tak stabilna, jak trwale zainstalowana kabina i w pewnych okolicznościach może ulec uszkodzeniu.

Naturalnie wygląd kabiny powinien być dostosowany do jachtu, ale to zależy już od możliwości twórczych konstruktora łodzi. Szczególnie korzystne są okna wchodzące w dach, które wpuszczają do wnętrza kabiny dużo światła.

Jachty kabinowe mogą być napędzane silnikami spalinowymi lub, co staje się coraz modniejsze, silnikami elektrycznymi. Do mniejszych łodzi kabinowych zastosować można również moduły solarne, które ładują akumulatory i w ten sposób zwiększają zasięg łodzi z silnikiem elektrycznym.