45 łodzie wyścigowe na sprzedaż -  łodzie wyścigowe używane i nowe

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Łódź wyścigowa

Łodzie wyścigowe wykorzystuje się, jak nazwa już mówi, niemal wyłącznie w sportach wyścigowych. Chodzi tu o bardzo eleganckie, długie łodzie stosowane do wyścigów na dużych dystansach. Oficjalnie mówi się o „wyścigach przybrzeżnych łodzi motorowych” („Offshore Powerboat Racing“). Załogę biorącej udział we współzawodnictwie łodzi wyścigowej stanowią przynajmniej dwie osoby, z których jedna zajmuje się wyłącznie nawigacją łodzi.

Konstruuje się łodzie wyścigowe w różnych klasach. Podział dokonywany jest w zależności od wymiarów i mocy. „Class 1” to tak zwana „Formuła 1” wyścigów wodnych. Są to największe łodzie wyścigowe. Zgodnie z uregulowaniami ustalonymi przez Union Internationale Motonautique pojemność skokowa ich silników nie może przekraczać 16 litrów. Łódź wyścigowa w tej klasie może mieć do 1000 KM na każdą śrubę. Najczęściej mierzą od dwunastu do 14 metrów długości.

W klasie 1 rozgrywane są mistrzostwa świata. Co roku w ich ramach na różnych wodach świata odbywa się osiem imprez. Do pokonania są przy tym trasy do 180 kilometrów.

W mniejszych klasach łodzi wyścigowych montuje się z założenia silniki o niższej mocy. Jednak w ich przypadku do pokonania są krótsze odcinki niż w klasie 1. W tych klasach mistrzostwa rozgrywane są zwykle w ciągu jednego weekendu i składają się tylko z dwóch lub trzech wyścigów.