22 trawlery na sprzedaż -  trawlery używane i nowe

1 2 3
1 2 3
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Trawler - nie tylko na ryby ale też na rejsy

Łodzie wykorzystywane do połowu ryb nazywano pierwotnie trawlerami. Chodzi tu o łodzie motorowe, które ciągną za sobą sieci trałowe. Trawlery dzielą się na burtowe i rufowe. Podział ten zależy od usytuowania i kształtu pokładu połowowego. Trawlery rufowe mają pokład połowowy umieszczony w części rufowej statku. W przypadku trawlera burtowego pokład połowowy znajduje się w części środkowej kadłuba. Pierwszą łódź motorową określoną mianem trawlera wyprodukowano w roku 1957 w stoczni Rickmersów. Dzięki historycznym modelom, np. legendarnemu trawlerowi „Brixham”, można było prowadzić połowy na głębokości mniej więcej 60 metrów. Nowoczesne łodzie umożliwiają zarzucanie sieci na głębokość do 900 metrów i więcej. Wyposażenie łodzi zależy od miejsca wykorzystywania. Liczne instalacje chłodnicze i zamrażarki pozwalają pozostawać na morzu przez wiele miesięcy.

Trawler na urlop

Nazwa trawler przyjęła się również dla łodzi umożliwiających spędzanie wolnego czasu. W nawiązaniu do funkcji łodzi nazywanych początkowo trawlerami dziś nazwę tę noszą również łodzie motorowe, które dysponują kabiną i zostały zaprojektowane na długie rejsy po wszystkich morzach. Już na pierwszy rzut oka widać, że trudno zachwiać taką łodzią. Szeroki kadłub zapewnia bezpieczne ułożenie na wodzie i gładki ślizg po jej powierzchni. Osoba prowadząca taką łódź musi dysponować patentem na łodzie sportowe.

Cechy trawlerów

Trawlery są bardzo łatwe w obsłudze i właściwie niezatapialne. Łodzie motorowe są masywne i mają długą żywotność przy minimalnych nakładach na konserwację. Cechą trawlerów jest określana mianem „flybridge” sterówka, również nawiązująca do pierwotnych łodzi rybackich. Pasażerowie nie muszą rezygnować z jakiegokolwiek komfortu i również mogą wygodnie przebywać na morzu przez wiele tygodni. Statki dysponują strefą mieszkalno-sypialną i funkcjonalnie urządzoną kuchnią. Możliwości wykończenia wnętrza są całkowicie dowolne, od dekoracji w morskim stylu po szlachetne okładziny drewniane, co się komu podoba. Zbiornik o pojemności ponad 1000 litrów gwarantuje zapas paliwa na odległe trasy.