1964 nowe i używane jachty żaglowe

1 2 ... 196 197
1 2 ... 196 197
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Jachty żaglowe

W języku potocznym pojęciem jachtu żaglowego określa się łodzie różnego typu. Jednak dokładnie rzecz biorąc termin ten dotyczy tylko tak zwanych łodzi jednokadłubowych. Różnią się one od pozostałych łodzi (np katamaran oraz trimaran) między innymi kilem z balastem. Jacht żaglowy ma zwykle od 7 do 18 metrów długości. Są jednak również modele dłuższe – najdłuższe jachty żaglowe świata mają do 90 metrów długości.

W jachtach żaglowych na plan pierwszy wysuwa się stateczność ciężaru. Żaglówki praktycznie nigdy nie przewracają się do góry dnem, a po przewrotce na bok szybko powracają do pionu. Wynika to stąd, że środek ciężkości jachtu znajduje się bardzo nisko.

Jachty żaglowe mają różne rodzaje kilu. Nowoczesne modele są wyposażone w kil płetwowy, do którego w celu zwiększenia ciężaru mocuje się dodatkowy balast w kształcie bomby lotniczej. Natomiast klasyczny jacht żaglowy posiada zwykle długi kil, dochodzący niekiedy do trzech czwartych długości jachtu.

Jachty żaglowe różnią się także ilością masztów i żagli. Większość z nich ma tylko jeden maszt. Jacht jednomasztowy ma najczęściej dwa żagle główne, nazywane grotem i fokiem. Wtedy mówi się o „slupie”. Jacht żaglowy mający więcej niż jeden fok nazywany jest „kutrem”.

Prywatni sprzedawcy i dilerzy łodzi ogłaszają u nas jachty żaglowe, używane oraz nowe. Na Lodzie24.com każdy znajdzie pasujący jacht żaglowy! Oferujemy także inne jachty używane nie tylko żaglowe ale też jachty motorowe.