Łodzie Hallberg-Rassy - 81 nowe i używane Hallberg-Rassy do sprzedaży

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Hallberg Rassy – jachty żaglowe do długich rejsów

Szwedzka stocznia Hallberg-Rassy powstała z połączenia stoczni Hallberg, założonej przez Harry’ego Hallberga w 1943roku, i stoczni Rassy, założonej w połowie lat 60-tych XX wieku na dawnym terenie stoczni Hallberga. Hallberg szybko zorientował się w możliwościach produkcji seryjnej z GFK i z powodzeniem je wykorzystywał. W 1969 roku stocznia Rassy zbudowała pierwszy jacht Rasmus z kadłubem z GFK. W 1972 roku, kiedy Harry Hallberg zdecydował się wycofać, jego stocznię kupił pochodzący z Bawarii Christoph Rassy.

Nazwę „Hallberg Rassy” wybrano dlatego, że stocznia Hallberg była znacznie większa i bardziej znana na większości rynków. Panowie Hallberg i Rassy nigdy nie współpracowali, a w latach 1965 – 1972 byli nawet konkurentami.

W 1973 roku zaprezentowano pierwszy jacht ze stoczni Hallberg Rassy: Monsun 31. Do 1983 roku zbudowano 904 egzemplarze tego modelu. Obecnie ta stocznia jachtowa o powierzchni 13.630 metrów kwadratowych ma siedzibę w Ellös na wyspie Orust i buduje jachty dla klientów z całego świata.

Paleta produktów

Stocznia Hallberg-Rassy buduje wysokiej jakości jachty żaglowe o długości od 31 do 64 stóp. W stoczni buduje się jednocześnie 48 jachtów, od 1973 roku zakład opuściło łącznie ponad 8900 jachtów. Te wysokiej jakości jachty są budowane z dużą starannością i w niewielkich ilościachz dlatego długo zachowują swoją wartość. Egzemplarze używane również cieszą się dużym powodzeniem.

Stocznia Hallberg-Rassy buduje jachty dużej mocy, z osłoniętym kokpitem, o dobrej żeglowności, dużym komforcie i dalekim zasięgu. Przykłada dużą wagę do wysokiej jakości. Cechą charakterystyczną jachtów Hallberg-Rassy jest przednia szyba i niebieski pasek na kadłubie.

Cechy szczególne

Stocznia Hallberg-Rassy wyspecjalizowała się w budowie komfortowych jachtów żaglowych do dłuższych rejsów. Jachty Hallberg-Rassy są idealne do długich podróży, na przykład przez Atlantyk, czy dookoła świata. Obecnie należą do ulubionych jachtów żaglowych do wędrówek po całym świecie.