588 łodzie kabinowe na sprzedaż -  łodzie kabinowe używane i nowe

1 2 ... 58 59
1 2 ... 58 59
Brak interesujących ofert?

Zapisz zlecenie wyszukiwania,
aby otrzymywać mailem w przyszłości nowe oferty odpowiadające danym kryteriom.

Łodzie kabinowe - Łódź motorowa kabinowa

Pod pojęciem łodzi kabinowej rozumie się łódź, na której znajduje się kajuta czy kabina. W zależności od tego, gdzie ta kabina się mieści, mówimy o łodzi centralno-kajutowej lub przednio-kajutowej. Łodzie kabinowe mają zwykle tradycyjne łodzie motorowe jako bazę, są to łodzie motorowe kabinowe. Nawigacja i elementy obsługowe znajdują się wewnątrz kajuty. W zależności od wielkości łodzi w kajucie mogą także znaleźć miejsce przykładowo koja lub niewielki stół i miejsca do siedzenia.

Kajuta jest na łodzi pomieszczeniem sypialnym i pobytowym. W zależności od typu konstrukcji mówimy o kajucie do wślizgiwania się, półkajucie i pełnej kajucie. Kajuta do wślizgiwania się wystarcza, by się do niej wsunąć na nocleg. Półkajuta nie zajmuje całej łodzi. Pełna kajuta rozpościera się na całej powierzchni łodzi i jest tak wyposażona, że można w niej mieszkać przez jakiś czas. „Doskonałością” są łodzie kabinowe o pionowych ścianach, tzw. łodzie mieszkalne czy też houseboaty.

Liczne łodzie kabinowe mają zainstalowany na stałe wodoszczelny dach, chroniący przed wpływem warunków atmosferycznych. Są jednak również modele, do których przymocowano dach składany. Przy pięknej pogodzie można podróżować otwartą łodzią motorową. Gdy zaczyna padać, można szybko umocować dach tak, żeby powstało skuteczne zabezpieczenie przed wiatrem i deszczem. Łódź kabinowa ze zdejmowanym dachem ma naturalnie tę zaletę, że pozwala na bardziej wszechstronne wykorzystanie. Jednak folię łatwo uszkodzić, a konstrukcja nie jest tak stabilna, jak stały dach.

Na ogół kajuty wyposażone są w jedno lub kilka okien tak, że po pierwsze wnętrze jest jasne, a po drugie sterujący łodzią ma dobry widok na zewnątrz. Poza tym upiększają one dodatkowo wygląd łodzi kajutowej. Konstruktorzy łodzi mają liczne możliwości projektowania kajut, ponieważ mogą sobie pozwolić na dużą niezależność pod względem doboru materiału.


Przejżyj oferty łodzi kabinowych, używanych lub też nowych. Pasująca łódź kabinowa czeka tu na Ciebie! Znajdzież tu także inne łodzie używane.